top of page

ПРОЕКТ

Громадська організація Асоціація безкорисливого донорства крові

«ПоКроВа»

ПРОЕКТ

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
АСОЦІАЦІЯ БЕЗКОРИСЛИВОГО ДОНОРСТВА КРОВІ

„ПОКРОВА”

В Україні у 2008 році зареєстровано

Міжнародну громадську організацію

Асоціація безкорисливого донорства крові

„ПоКроВа”.

Мета організації

Створення системи розвитку і підтримки безкорисливого

донорства та надійної й доступної служби крові в Україні

Емблема ГО "ПоКроВа" являє собою стилізоване зображення омофору, який обрамляє, обгортує краплю крові, що зображена у вигляді дорогоцінного камня. Навколо омофору - промені сонця. Назва латинською "Multum in parvo" означає "Багато в малому": однією краплею можна спасти життя. Слово ПоКроВа, з одного боку, означає Подарую Кров Вам, з іншого боку Покрову як символ опікування.

Ініціатор проекту

Президент громадської організації

Асоціація безкорисливого донорства крові

 

«ПоКроВа»

лікар анестезіолог-реаніматолог,

 

трансфузіолог вищої категорії 

Вахненко Лариса Михайлівна

Служба крові: найважливіша стратегічна частина системи охорони здоров'я України

Основний напрямок служби крові - це оптимальна допомога хворим з максимальною безпекою для людей і навколишнього середовища. В останні роки вона потребує невідкладної реорганізації у зв’язку з відсутністю системи донорства в державі.

Важливість діяльності організації визначається жалюгідним станом системи переливання крові в Україні - кількість і якість крові, що отримується від донорів, не задовольняє першочергові потреби лікувальних установ, відсутня система безкорисливої здачі крові. По даним ВОЗ на 1 жителя України потрібно 12-15 мл. крові, а ми маємо 8 мл.

 

Хто потребує донорську кров?

Це, в першу чергу, пацієнти з гемофілією, онкохворі, хворі з хірургічною патологією. Переливання крові нерідко потрібні жінкам під час пологів, а також в педіатрії при гемолітичній хворобі новонароджених. Ми живемо в період війни, технологічних катастроф, природних катаклізмів, коли в лікарні поступають великі кількості травмованих людей. Будь-якої хвилини нам може знадобитися кров або її компоненти.

 

В Україні організацією агітації донорства централізовано і системно не займається ніхто.

Світова практика донорства

Всесвітня організація охорони здоров’я, міжнародне суспільство переливання крові кілька років тому прийняли «Кодекс етики донорства і переливання крові», де записано, що основною мотивацією донорів повинна бути допомога ближньому. Міжнародним співтовариством теж вітається тільки безкорисливе донорство.

Рада Європи у 50-ті роки минулого століття почала співробітництво країн-учасниць у сфері трансфузії крові, закладені його основні принципи: безоплатне донорство, взаємодопомога, оптимальне використання крові, захист донора та реципієнта. Ми живемо в період воєнних дій, техногенних катастроф, природних катаклізмів, в результаті яких до лікарень надходить велика кількість травмованих. Будь-якої хвилини може знадобитися кров або її компоненти. Переливання крові нерідко потрібне жінкам під час пологів, в практиці педіатрії при гемолітичній хворобі новонароджених. Хворим на гемофілію потрібні препарати крові довічно.

В Україні значну частину донорів складає дуже небезпечний контингент групи ризику, до якого входять особи без певних занять і джерел доходів, серед них наркомани, ВІЧ-інфіковані. Нажаль, організацією агітації донорства крові в країні централізовано і системно не займаються.

У Європейському Союзі з 8 лютого 2005 року діє закон, відповідно до якого країни-члени ЄС повинні заохочувати розвиток безкорисливого донорства крові. Це державна політика.

 

Для створення системи організації безкорисливого донорства необхідна політична воля, підтримка і розуміння на рівні уряду країни та неурядових організацій, щоб вирішення цієї проблеми набуло соціального значення.

 

Стратегія ГО „ПоКроВА”

 

Розробка методик розвитку системи безкорисливого донорства із залученням провідних фахівців, психологів і PR-технологів; розробка агітаційних матеріалів для мас-медіа, широке і синхронне використання різних способів публікації агітаційних матеріалів з використанням порталу в інтернеті, засобах масової інформації; засобах зовнішньої реклами, телебачення, радіо. Окрім цього, це організація конференцій, з’їздів, зльотів, зборів молодіжних об’єднань, міжнародних конференцій трансфузіологів. 

 

ГО „ПоКроВА” вивчила досвід безкорисливого донорства крові в ряді країн, таких, як ФРН, Італія, Данія, Швейцарія та Естонія, та готова ділитися своїм багатим досвідом з усіма, хто за безпечну та доступну кров та надійну службу крові в Україні.

ПоКроВа.jpg
Mama_Verkhovna_Rada.jpg
bottom of page